Starostlivosť o minerály

Liečivé minerály / kamene / polodrahokamy a drahokamy potrebujú aj svoju staroslivosť pre očistenie od nazbieranej negatívnej energie a pre dobitie pozitívnou energiou. Očistiť minerál by ste mali ešte pred jeho prvým nosením. Či už je vo forme náramku, prívesku alebo v surovom stave, ako je napríklad drúza a geóda. Minerál je potrebné čistievať aj pravidelne, keď pocítite z neho istú „ťažobu“. Z našej skúsenosti to je napríklad, keď sa neobvykle dlho pohybujete cez deň napríklad v nákupnom centre. Vtedy má minerál viac „práce“, aby vás chránil / dobíjal. Ale úplne postačí, keď si zavediete rituál a 1x mesačne vyčistíte všetky vaše minerály. Pri čistení sa skúste minerálu (stačí v duchu) kamarátsky prihovoriť a poďakovať mu za jeho novú spoločnosť a pomoc.

Spôsoby čistenia

  • Minerál držte pod tečúcou vlažnou vodou aspoň 1 minútu. Vodou neočisťujte Selenit, ani Celestín. Pokiaľ máte z minerálu pocit, že naozaj „oťažel“ a nazbieral toho na seba veľa, môžete ho dať na noc do misky s vodou.
  • Minerál podržte nad dymom z vydymovacej tyčinky / povrázku / uhlíku aspoň 1 minútu.
  • Minerál podržte nad ohňom (plamienkom zo sviečky). Nie veľmi blízko, nech sa nepopálite a nech vám „neobhorí“ samotný kameň. Postačí cca 1 minúta.
  • Minerál vybite cez noc položený na Hematite (samotný Hematit nepotrebuje čistenie)

Po očistení minerálu je vhodné aj nabitie novou energiou. Niekedy môžete pocítiť, že minerál trochu „zoslabol“ a vtedy sa mu tiež už pýta očistenia a nabitia. Vnímajte váš minerál, ako živú bytosť. Predsa aj záhradníci sa zhovárajú so svojimi kvetmi.

Spôsoby nabíjania

  • Minerály môžete položiť na mesačný svit, ideálne počas splnu na celú noc (napríklad na parapetu okna)
  • Minerály môžete nabíjať aj na slnku (neplatí pre Azurit, Ametyst a Malachit)
  • Nabiť na minerály (na drúze / geóde) Ametyst alebo Krištáľ (tiež cez noc)
  • Nabiť vo vlastných rukách. Ideálne je pred takýmto nabíjaním aspoň chvíľu meditovať, dokým nenadobudnete pocit uvoľnenia a čistejšieho myslenia. Očistený minerál vložte do obidvoch rúk a predstavujte si, ako cez vás prúdi biela priezračná energia priamo do minerálu. Táto energia prúdi najprv do vás „z hora“ cez hlavu a prechádza cez vaše ruky. Vydržte tak aspoň 1 minútu.

Na internete a v knihách sú rôzne popísané spôsoby čistenia a nabíjania. Vyššie uvedené spôsoby sú nášmu srdcu a vedomiu najbližšie.

U nás si môžete vybrať zo širokej ponuky produktov z minerálov. Všetko vyrábame s láskou.

Prezerať výrobky

 


Vyvarujte sa noseniu náramkov, príveskov a náhrdelníkov v saune / vírivke / horúcej vode. Gumička, retiazka alebo šnúrka sa môžu znehodnotiť, povoliť alebo sa úplne roztrhnúť, preto nie je s nimi ani vhodné dlhé máčanie vo vode.