Ako používať vydymovadlá? Ako sa očisťovať?

Vydymovanie, očista priestorov alebo len navodenie príjemnej domácej energie. Vydymovadlá patria k najpoužívanejším “spirituálnym” pomôckam vôbec. Veľa ľudí sa “zľakne” vydymovadiel, pretože si ihneď predstavia, že to patrí iba pre duchovných ľudí, či mníchov z tibetu alebo nebodaj nejakým podivínom.

Vydymovadlá sú hlavne rôzne rastliny a niekedy aj dreviny, rozdrtené na prach a následnej špeciálnou metódou nanesené a narolované do podoby tyčinky alebo uhlíku. Poznáme aj vydymovacie zväzky v podobe základu Šalvie, ktorá patrí k najúčinnejším vydymovacím nástrojom.

Ak ste ich nikdy nepoužívali, tak sa možno pýtate, či nesmrdia? Väčšina vydymovacích tyčiniek a uhlíkov práveže pekne vonia. Existujú rôzne zmesy rastlín, kvetov a drevín, ktoré pridávajú peknú vôňu. Ako napríklad Ruža alebo Palo Santo. Dym vôbec nie je taký hustý, ako keby ste na opekačke, svojou hustotou pripomína práve sfúknutu sviečku. Niekedy je dym ešte menej intenzívny. Aj tak však všeobecne odporúčame pri zapálenom dymiacom vydymovadla mať otvorené okno na vetračku.

Ako ich teda používať?

Všetko záleží od účelu, pre ktorý ich chcete používať.

Navodenie príjemnej atmosféry a zbavenie sa ľahkej negatívnej energie, ktorá sa mohla nazbierať z celého dňa medzi ľudmi, či z okolia, kde sa vaše obydlie nachádza? Úplne postačí, ak vydymovaciu tyčinku (alebo uhlík) zapálite na konci, necháte horieť zhruba 10 sekúnd a následne sfúknete. Tyčinka začne pomaly dymiť, potom ju osaďte na stojan na to určený (ktorý tiež nájdete u nás v ponuke) a nechajte jemný dym a vôňu sa roznášať vo vašom milovanom domove. Samozrejme možno uvítate na večer dobrý čaj a príjemnú relaxačnú hudbu. Podmienky na meditáciu, relax, či príjemný čas s partnerom ako stvorené.

Ak chcete očistiť vaše priestory, zapálte tyčinku, drievko Palo Santo alebo vydymovací zväzok zo Šalvie. Ak chcete len tak jemne vyčistiť priestory a chýba vám pocit “ľahkosti”, ktorý zvyčajne doma máte, postačí vám tyčinka. Ak však máte pocit, že je doma už dlhšie ťažko a prichádzajú k vám negatívne myšlienky a nálady vždy, keď ste doma – a naopak ak zmeníte prostredie, tak sú tieto myšlienky a pocity preč – odporúčame použiť radšej zväzok, pretože je silnejší. Dymiaci zväzok, či tyčinku držte v rukách a pomaly prechádzajte po obvode vášho domu / bytu. Každú miestnosť a všetky rohy, nič nevynechajte. Môžete si opakovať mantru, alebo vami zvolenú vetu, ako napríklad “očisťujem priestory”. Po vydymení celého obydlia, položte vydymovadlo na stojan, nech dotlie a prirodzene zhasne. Dávajte si pozor, nech zväzok nepoložíte na nič horľavé, ale radšej do keramickej misky. Priestory po dokončení poriadne vyvetrajte.

Ak chcete vydymiť a očistiť seba a teda svoje energetické pole a telo, tak môžete použiť taktiež buď tyčinku, uhlík, palo santo alebo zväzok. Podľa toho, ako veľmi sa cítite “ťažký”. Zapálte vydymovadla a o chvíľu sfúknite, nech začne tlieť a dymiť. Postavte sa tak, ako vám je komfortné. Krúživým pohybom pohybujte s vydymovadlom v ruke okolo vašej hlavy a postupne pomaly smerom hore tak, aby sa kruh stále zmenšoval, ako špirála. Tento pohyb potom vykonajte pred tvárou, pred hrudníkom a pred bruchom. Jedna časť trvá zhruba 15-30sekúnd. Vždy si môžete predstavovať ako na začiatku krúženia “zachytíte” niečo, čo vás ťaží a pomaly to krúžením zo seba vyťahujete. Potom sa môžete dymom “poumývať”, zhruba 5cm od vášho tela prechádzajte vydymovadlom všade, kde dočiahnete na rukách, nohách okolo hlavy a ramien. Môžete krúživé pohyby vykonať aj okolo dlaní. Následne vydymovadlo nechajte dotlieť na stojane.

Nestačil vám článok? Pozrite si video :)