Ako si vybrať ten správny minerál priamo pre vás? Ako vybrať liečivý kameň?

Existuje viacero spôsobov, podľa ktorých si môžete vybrať liečivý minerál alebo výrobok z neho v podobe náramku, prívesku alebo náhrdelníku.

1. Spôsob: VÝBER PODĽA ZNAMENIA

Pre každé znamenie zverokruhu, sú niektoré minerály vhodnejšie, než pre iné. Nemusíte sa týmto pravidlom úplne riadiť, pretože pozitívne účinky na váš život bude mať akýkoľvek polodrahokam, avšak pre vaše znamenie sa účinky minerálu môžu zosilňovať. Nižšie si budete môcť prečítať aj ostatné spôsoby výberu minerálov.

Kamene podľa znamenia:

Achát, Akvamarín, Chryzokol, Chryzopras,
Angelit, Opál, Morganit, Jaspis, Fluorit

Akvamarín, Ametyst, Fluorit,
Jadeit, Labradorit, Mesačný Kameň, Safír

Ametyst, Citrín, Karneol, Krištáľ, Hematit,
červený Jaspis, Turmalín, Rubín, Granát

Achát, Aventurín, Chryzokol, Citrín, Lapis Lazuli,
Malachit, Ruženín, Zafír, Smaragd

Akvamarín, Achát, Chalcedón, Citrín, Krištáľ,
Howlit, Lepidolit, Tigrie Oko, Pyrit, Zafír

Aventurín, Chalcedón, Karneol, Jadeit, Labradorit,
Opál, Mesačný Kameň, Ruženín, Turmalín, Rodonit

Kalcit, Citrín, Krištáľ, Granát, Rubín,
Labradorit, Tigrie Oko, Ónyx, Chryzokol

Ametyst, Celestín, Citrín, Karneol, Jaspis,
Lapis Lazuli, Tigrie Oko, Safír, Sodalit, Tyrkys, Adulár

Akvamarín, Chryzokol, Chryzopras, Jadeit, Jaspis,
Opál, Záhneda, Ruženín, Rubelit, Topás, Zafír, Nefrit

Achát, Ametyst, Karneol, Granát, Hematit, Jaspis,
Malachit, Obsidián, Rubín, Čaroit, Unakit, Smaragd

Amazonit, Ametyst, Aventurín, Chalcedón, Chryzokol,
Lapis Lazuli, Obsidián, Opál, Zafír, Sodalit, Topás, Turmalín

Azurit, Chalcedón, Krištáľ, Kyanit, Jaspis, Ónyx,
Obsidián, Mesačný kameň, Záhneda, Tyrkys

Ak si želáte vyhľadať všetky dostupné výrobky v ktorých sa nachádza konkrétny minerál, napíšte jeho názov do vyhľadávania nižšie. Ak vám priamo zobrazí iba jeden produkt, znamená to, že máme iba jeden s daným minerálom.

2. Spôsob: VÝBER PODĽA INTUÍCIE

Tento spôsob patrí medzi najobľúbenejší, ktorý sa používa najviac. Ak sa pri prezeraní náramkov alebo akéhokoľvek iného druhu výrobkov z minerálov pristihnete pri pocite, že vás daný minerál láka a páči sa vám podstatne viac, než ostatné a neviete si to racionálne odôvodniť, zväčša je to pre vás ten pravý minerál. Po prečítaní vlastností o danom minerále (ktoré sú vždy priamo v popise produktu, pod fotkou) objavíte účinky, ktoré ste podvedome hľadali.

3. Spôsob: VÝBER PODĽA ÚČINKOV

Pri prezeraní výrobkov si môžete čítať ich vlastnosti a vyberať priamo podľa nich. Všetky minerály majú jednu spoločnú vlastnosť: Postupne zdvíhajú vaše pozitívne vibrácie a pomáhajú odstraňovať alebo zmierňovať dopad negatívnych vibrácií na váš život z okolia alebo od iných ľudí.

Obľúbené minerály, drahokamy a najpoužívanejšie liečivé kamene podľa významu a účinku. Alebo v menu si vyberte priamo “Podľa účinku” a zobrazia sa vám všetky možnosti.

Láska a Sebaláska:
Ruženín a Rodonit

Hojnosť, peniaze, práca a úspech:
Citrín a Aventurín

Ochranné kamene proti urieknutiu, “z očí” a energetickým upírom:
Ónyx, Turmalín a Obsidián

Pokojná myseľ, čisté myšlienky a lepšia meditácia:
Ametyst a Krištáľ

Aký je rozdiel medzi vlastnosťami opracovaného minerálu a neopracovaného v surovom stave?

V účinkoch vlastností skoro žiadny, až na pár výnimiek, ktoré si opíšeme nižšie. Ak sa pýtate, či nosiť náramky, prívesok alebo náhrdelník? Je to v podstate jedno, záleží na tom, čo sa vám viac páči. Účinky to nemení, ale náhrdelník obsahuje viac korálok, ako náramok. Vďaka tomu je pôsobenie minerálu obsiahnutom v náhrdelníku o trochu silnejšie.

Surový neopracovaný minerál býva aj vo väčších prevedeniach. Mimo jeho unikátneho tvaru, ktorý je vždy iba jediný na celom svete, má aj inú pozitívnu vlastnosť. Čím je minerál väčší, o to má “širšie pole pôsobnosti” a to znamená, že dokáže pozitívne ovplyvňovať väčšiu časť priestoru, kde sa nachádza. Ako napríklad celú obývačku, pracovňu, či spálňu. Náramky vám pomáhajú a pracujú s vami celý deň, zatiaľ čo ste napríklad v práci, či škole. Náramok alebo prívesok je vhodné na noc zložiť dole, môže sa vyskytnúť aj pocit “ťažšieho náramku / prívesku” a aj oni si potrebujú “oddýchnuť” a uzemniť nazbieranú negatívnu energiu z celého dňa. Väčší minerál v podobe drúzy alebo geódy je silný a bude vám pomáhať aj naďalej.

Minerál opracovaný do tvaru pyramídy alebo generátoru má znásobené účinky vďaka jeho posvätnej geometrii, ktorá sa používa už od počiatku Súmerskej civilizácie. Takto opracované minerály sú veľmi vhodné ako pomôcka pri meditácii. Môžete si pyramídu postaviť priamo pred seba, alebo držať v rukách generátor. Krajšie pocity z meditácie sa môžu dostaviť už hneď pri prvom raze.

U nás si môžete vybrať minerály z veľmi širokého výberu kategórií, keby vám niečo nie je jasné, neváhajte sa na nás obrátiť emailom na info@goodvibes.sk