Na čo slúžia surové liečivé kamene, geódy, drúzy a iné neopracované tvary?

Možno aj vás fascinuje ich prírodný vzhľad, ich účinky, význam a vlastnosti. Ale zároveň si pravdepodobne kladiete otázku: “Čo s tým kameňom mám robiť?”

Každý liečivý kameň (minerál) má svoj význam a teda účinky, ktoré prináša do priestoru, kde sa nachádza. A ak sa v priestore pri tomto zázračnom kameni nachádzate aj vy, tak je vaše energetické pole ovplyvnené vlastnosťami minerálu, ktorý sa v ovašej blízkosti nachádza. Čím je liečivý minerál väčší, o to je jeho sila citeľnejšia a dosah širší. Ak ste už niekedy vošli do miestnosti, kde je veľa minerálov, či aspoň jedna veľká geóda, tak poznáte ten príjemný a záhadný pocit.

Ideálny spôsob je nájsť pre liečivé kamene svoje miesto. Možno vás láka veľký surový kus Ametystu položiť na poličku, Krištáľovú geódu ku kvetom a Celestín mať na nočnom stolíku.

Nabíjanie náramkov a príveskov

Drúzy, geódy a neopracované surové tvary sú ideálne aj na nabíjanie príveskov, náhrdelníkov a náramkov. Veľké drúzy netreba nabíjať, stačí ich raz umyť vodou, či vyčistiť dymom. Surové liečivé kamene sú silne generátory energie a prirodzene v sebe túto energiu hromadia a rozširujú ďalej. Ak máte náramok z minerálov, očistite ho a položte na 2 – 3 dni na vašu drúzu, či geódu. Vždy to, čo je silné a väčšie, dokáže pozitívne a pozvoľna ovplyvniť to, čo je menšie. Takto si môžete jednoducho nabíjať vaše prívesky na krk a náramky na ruku.

Využitie surových kameňov je hlavne ich možnosť rozširovať pozitívnu a príjemnu energiu do priestoru, kde sa nachádzajú. Každý z nás má nejakú životnú oblasť alebo vlastnosť, s ktorou by chcel pomôcť a práve na to je vhodné mať minerál s vhodným účinkom v miestnosti, kde trávite najviac času. Kamene, ktoré si domov zaobstaréte nemusia byť vôbec gigantických rozmerov. Predsa náramky plnia svoju funkciu skvele a preto už drúza o rozmere 10cm je dobrý nástroj. Navyše sú surové liečivé kamene aj nádherné a pekne dekorujú a navodzujú príjemný pocit domova.

Pomôcka pre meditovanie a relax

Ak vás zaujíma meditácia, či hlboký relax, určite oceníte silu a pokoj, ktorú vedia surové liečivé kamene v takom prípade poskytnúť. Počas ležania, či sedenia, dajte do blízkosti vášho tela kameň. Ak nie je príliš ťažký, držte ho v rukách, či položte do lona, na brucho alebo na hrudník.  Napríklad Ametyst, Krištáľ alebo mystický Labradorit, vedia prehĺbiť meditatívny stav o dosť rýchlejšie, než iné kamene.

Napríklad čierny Turmalín držte v rukách, pokiaľ chcete očistiť vaše energetické pole (auru) od negatívnej energie. Zapálte si sviečku, vydymovaciu tyčinku a pokojne dýchajte, rozjímajte, či meditujte. Na prácu s kameňom postačí 10 minút.