Generátory, Hroty, Pyramídy a ich využitie. Ako ich používať a na čo slúžia?

Pomenované sú rôzne a každý ich teda pozná pod iným názvom. U nás sa stretnete najčastejšie s pomenovaním Generátor a Pyramída, aj keď ste už možno počuli slová ako Hrot, či Ihlan.

Surové prírodné liečivé kamene (minerály), ktoré sa opracujú tak, aby ich tvar pripomínal vežičku končiacu špicom smerom do hora, nazývame energetický Generátor. Rovnaký popis, vlastnosti a pracovanie s týmto nástrojom platí aj pre minerály opracované do tvaru pyramídy.

Generátory majú šesť hrán. Niekedy sú všetky rovnakej dĺžky a niekedy je ich dĺžka rozdielna. Pri výrobe sa zachováva aj unikátnosť pôvodného tvaru minerálu a taktiež pomer strán a výzor celého generátoru záleží od krehkosti materiálu, s ktorým sa pracuje. Niekedy sa môžete stretnúť aj s tým, že takto opracovaný minerál nie je všade úplne hľadký a nachádzajú sa na ňom aj malinké pukliny, dierky a iné nerovnosti. Je to znakom pravosti minerálu. Niekto hľadá “dokonalé” hľadké a rovnomerné kúsy po každom geometrickom aspekte, ale pre nás je práve tá jemná “nedokonalosť” tou pravou dokonalosťou. Vo väčšine prípadov sú to však tak zanedbateľné tvary na generátore, že ich človek na prvýkrát ani neuvidí.

Ako používať Generátory a Pyramídy?

Ich tvar pomáha prúdeniu kozmickej pozitívnej energie do priestoru, kde sa nachádza. Ak chcete, aby táto energia lepšie prúdila, úplne postačí, ak si pyramídu, či generátor položíte na pracovný stôl alebo na poličku do miestnosti, kde trávite najviac času. Vďaka prítomnosti energetickej pomôcky, nebude energia “stáť” a hlavne ak ste osoba vnímavá na negatívne a ťažké energie, tak pocítite, že sa nálada a pocit v miestnosti lepšie hýbe a opadne ťažoba a dusno.

Generátory sú však výborná pomôcka pri meditovaní. Počas meditácie alebo relaxácie, si vložte medzi dlane generátor. Ak ich máte viac, zoberte si viac a držte v každej ruke jeden. Generátor nastavte tak, nech jeho hrot smeruje hore. Ak pri meditácii ležíte, môžete vyskúšať pomôcku držať na vašom bruchu. Zaručene budete vnímať, ako je vaša meditácia príjemnejšia a vás napĺňa energia podstatne intenzívnejšie.

Môžete intuitívne skúšať rôzne kombinácie a pomyselné tvary. Napríklad z 3 pyramíd alebo generátorov si vytvorte na zemi trojuholník a do jeho stredu si sadnite a môžete meditovať / afirmovať / vizualizovať. Niekomu pomáha pyramída na zemi pred sebou, ako bod pozornosti a nástroj pre koncentráciu počas meditácie.