Niektorí ľudia majú možno otázku: „Ako vôbec môžu fungovať minerály?“

Rovnako by sme sa mohli zamýšľať, ako môžu pomáhať bylinky? Alebo prečo pomáhajú terapeutické pobyty pri mori?

Minerály, rovnako ako aj rôzne rastliny sú súčasťou prírody. Kedysi sme sa v škole učili, že patria medzi „neživé“ a tým sa nám zafixovalo, že je to niečo mŕtve. Rôzne minerály majú svoje liečivé vlastnosti podobne, ako tomu je aj u byliniek z ktorých si vyrábame tinktúry, maste alebo čaje. Minerály sa používajú v rôznych kultúrach už od nepamäti. Či už na očistné procesy od negatívnej energie alebo zlepšenie niektorých životných oblastí osoby, ktorá sa nachádza v energetickom poli minerálu.

Každý človek má svoju Auru, svoje energetické pole. Vnímaví ľudia dokážu túto Auru vnímať alebo vidieť, keby to pre niekoho znie príliš ezotericky alebo nadnesene a potrebuje dôkazy, tak sa v odbornej literatúre dočítame, že sa „Aura“ dá odfotografovať a podľa fyziky to nie je nič iné, ako energetické pole živej bytosti. Aj planéta Zem má svoje magnetické pole. Ak niečo nevidíme očami, nemusí to hneď znamenať, že to neexistuje.

Ako silno a akou farbou „žiarime“ záleží od našej prevažnej nálady a zdravotného stavu. Pokiaľ má človek negatívne pocity alebo je jeho telo postihnuté chorobu, tak svieti nejasne, alebo sa v jeho energetickom poli nachádzajú „škrvny“. Ak je osoba úplne zdravá a každý deň prežíva s láskou a vďačnosťou, tak sila jej vyžarovania je podstatne väčšia, ako by to bolo v opačnom prípade. Veď to poznáte, keď v práci príde do miestnosti osoba, ktorá je stále šťastná a vysmiata, až máte pocit, že vám rozsvietila celý deň a dodala dobrú náladu.

Každý minerál má tiež svoje energetické pole s určitým vlastnosťami. Pokiaľ tento minerál nosíme na tele vo forme náramku alebo náhrdelníku, tak sa naše energetické pole dostáva do priameho kontaktu s Aurou minerálu. Naša vlastná energia je ovplyvniteľná a premenlivá, za to minerál má svoju energiu danú od samotnej matky prírody, preto našou energiou neovplyvňujeme minerál, ale naopak minerál pozitívne ovplyvňuje nás.

Pri meditovaní ihneď pocítite, že vám minerál pomáha a vaša myseľ je čistá a pokojná. Niekto v živote pociťuje málo sebalásky a chýba mu pochopenie okolia, v takom prípade mu bude vhodný minerál Ruženín, ktorý nám pomáha cítiť viacej srdcom a jeho odtieň je rúžový. Niekomu sa nedarí s podnikaním alebo by chcel pritiahnuť do svojho života aspoň trochu viac peňazí, s tým vám vie pomôcť Citrín, ktorý má jemnú farbu zlata. Ak máte pocit, že vás ľahko vysaje okolie z energie a pracujete s ľuďmi, tak sa vám hodí ochranný minerál Ónyx alebo Turmalín, ktorý vstrebe negatívnu energiu, ktorú cítite z okolia.

O svoje minerály sa treba starať a pri prvej kúpe ich treba očistiť pod tečúcou vodou. Najlepšie urobíte, ak celý proces necháte ísť intuitívne neovplyvňovaný myšlienkami, ale ak to tak cítite, tak poďakujte svojmu novému náramku, či prívesku za to, že sa stanete na nejaký čas priateľmi. Minerál nemusíte pod vodou držať dlho, stačí približne 30 sekúnd. Počas splnu mesiaca nechajte minerál počas noci na mesačnom svite, nech sa dobije energiou, zmenu pocítite hneď na druhý deň. Minerály je vhodné očisťovať vždy, keď cítite ako „oťaželi“.

Minerál si vyberajte intuitívne podľa toho, ktorý vás láka srdcom. Následne po prečítaní vlastností minerálu zistíte, že to je presne to, čo v živote momentálne potrebujete. Čím je minerál väčší, o to má väčšie energetické pole. Práve preto sa umiestňujú drúzy a geódy ako súčasť „dekorácie“ domova. Zasahujú napríklad celú spálňu a teda minerál na vás pozitívne pôsobobí počas spánku.

Minerály vám pomáhajú zlepšiť váš osobný život. :)
Sami si môžete vybrať minerál vášmu srdcu blízky.

. . .

Tím goodvibes