„Ďaleko, v slnečných lúčoch,
sú moje najvyššie ciele.
Nedočiahnem na ne, ale môžem
vzhliadnuť a vidieť ich plnú krásu,
veriť v ne a skúsiť ich nasledovať ”

Autor: Adam Samuel Štefánik

 

Vrelo Vám môžem odporučiť tento výrok, ktorý ma inšpiroval z knihy Svätec, surfista a CEO od môjho obľúbeného spisovateľa Robina Sharmu. Ak sa venujete v živote nejakej aktivite, môže to byť kľudne aj hocičo iné ako cvičenie, zrejme asi viete čo by ste počas pobytu na tejto planéte chceli dosiahnuť.

Všetko to začína v hlave

Myšlienkou, pomyslením na danú vec, veď predsa aj kvet rastie od malého zrnka.

Aké by to bolo krásne keby som mal….

Aký by som bol šťastný keby sa mi splnil sen a dosiahol by som….

Pokračuje to zmýšľaním o danej okolnosti, prehlbujete svoje chcenie a tak o tom viac premýšľate a chystáte v hlave plán ako to dosiahnuť. Začínate si čím ďalej tým častejšie vážiť svoj čas, darí sa Vám, v tom čo robíte kým zrazu… príde búrka, ktorá sa volá ,,správni ľudia na správnom mieste”,  ktorý sa na vašej ceste občas zastavia.., aby skontrolovali ako Vám ide život.. a pokúšajú sa Vám tlačiť do hlavy, že ste niekto iný, že to čo robíte nemá vôbec význam.

 V dnešnej dobe je problém , že veľká časť ľudí týmto slovám uverí a tak zrnko ktoré zasadili do svojej hlavy, úplne stratia… proste sa vyparí. Z vlastných skúseností ako športovec Vám musím povedať jednu obrovskú vec, kvôli ktorej píšem celý tento článok, ktorá ma veľmi posunula v mojej ,,journey” , a vďaka ktorej ma už nikdy nič neodradí od svojho celoživotného sna.

________________________________________________________

,, Sen… každý má ten svoj vlastný, a každý by si mal ísť za ním! Pretože náš čas sa kráti. ”

________________________________________________________

 

Reagovanie na podmety

V jednej knihe som raz čítal o tom, že by sme nemali reagovať na nič, a ísť si svojou vlastnou cestou nech to kľudne bude trvať aj celý život. A je to pravda, predstavte si svoj sen ako nejaký vrchol… Mount Everest je dobrý príklad..

Je veľmi ťažké a náročné sa dostať na tento vrch, ale otázka znie.. JE TO NEMOŽNÉ?

Budú vás po ceste čakať rôzne prekážky.. divá zver, nepríjemné počasie, únava, zima, možno vás zastihne aj lavína a budete musieť začať od znova!

Ale verte mi že keď vyjdete po všetkých nezdaroch, nešťastia, snahy a obetovania na ten VÁŠ VRCHOL, bude to stáť za to, a ak máte silnú vôľu tak sa všetko na ZEMI spojí, aby ste ten VÁŠ VRCHOL raz za život zažili.

 

„Je váš cieľ nemožné dosiahnuť?“
– Samozrejme, že nie je.

 

Autor: Adam Samuel Štefánik
Autorov Instagram